Nirvana
Netsis
Çağrı Merkezi
0 (224) 249 98 22

NETSİS ÖDÜLLERİMİZ

En İyi Proje Yapan Çözüm Ortağı Ödülü (Demrad.A.Ş.Projesi)

En İyi Sertifikasyon Yatırımı Yapan Çözüm Ortağı Ödülü

En İyi Çıkış Yapan Yetkili Satıcı Ödülü

DESTEKLEDİKLERİMİZ

www.netsisprogramlari.com
www.netsisprogramlari.com

www.netsisyardim.com
www.netsisyardim.com
TEKSTİL
Tekstil sektöründe iş dinamiklerini sürekli takip edebilmek, üretim süreçlerini akıcı ve kısa süreli kılmak, tedarik ve stok süreçlerini etkin kullanmak öncelikle deneyim ve uzmanlık gerektiriyor. Moda ve trendleri sürekli takip etmek, müşteri taleplerindeki değişiklikleri öngörmek ve bu değişliklere hızlı cevap verebilmek, farklı malzemeler, süslemeler, renkler, bedenler, artan rekabet, ucuz işçilik ile dünyada fiyatları aşağıya çeken ülkeler, tekstil sektörünü sürekli hareketli tutan zaman zaman ise tehdit eden iç ve dış dinamikler.

İş süreçlerinde doğru entegrasyonu sağlayamayan, sektörün iç ve dış dinamiklerini tanımayarak hareket eden birçok işletme maalesef ki ülkemizde de çok kez şahit olduğumuz gibi uzun süre ayakta kalamıyor.

Netsis 17 yıldır tekstil sektöründeki çok sayıda müşterisinden edindiği deneyimler ile işletmenizin ihtiyacı olan Netsis tekstil çözümlerini geliştirdi. Tedarik zincirinden üretim planlamaya, insan kaynaklarından finansa, stoktan raporlamaya her alanda uçtan uca yönetim fırsatları sunan bu çözümler ile işletmenizi her zaman kara geçirmek mümkün.

Esnek yapılandırma ile yüzlerce kombinasyonda zahmetsiz takip imkanı


Tekstil sektörünün temel ve vazgeçilmez özelliği olan ürünlerdeki çeşitlilik ve değişkenlik, Netsis’in esnek yapılandırma fonksiyonu sayesinde ürünlerdeki yüzlerce kombinasyonu tek bir stok kartı ile satın alma-üretim-satış süreçlerinde çok daha kolay ve pratik şekilde takip edilebilir duruma getirmektedir.

MRP modülü ile optimum kaynak planlama

Genelde sipariş üzerine çalışan tekstil sektöründe Netsis’in MRP modülü kullanılarak kaynakların en optimal şekilde planlaması ve üretimin fabrika kapasitesine göre dengelenmesi sağlanmakta ve sipariş edilen ürünün zamanında müşteriye teslimini mümkün kılmaktadır. Öte yandan ürün maliyetlerinin üretimin istenilen safhalarında net bir şekilde çıkartılabilmesi fiyatlandırmanın da doğru bir şekilde yapılabilmesini beraberinde getirecektir.

Esnek raporlama ve altyapı olanakları

Esnek raporlama araçları sayesinde tüm iş süreçleri kontrol altına alınabilmekte, bilgiye hızlı ve istenilen şekilde ulaşılabilmektedir. Netsis’in güvenli ve esnek alt yapısı sayesinde firmalar kendileri için geliştirdikleri özel uygulamaları da Netsis ürünlerine kolayca entegre ederek, iş süreçlerini tekbir çatı altında izleyebilmektedir. Perakende sektöründe de var olan tekstil firmaları için Netsis’in mağazacılık uygulamaları ile mağazaların merkezden yönetimi ve denetimi sağlanabilmektedir.

Faydalar

 • Finans, satış, satın alma, genel muhasebe, insan kaynakları modüllerinin üretim, planlama, maliyet muhasebesi ve CRM modülleri entegrasyonu ile tüm iş süreçlerinin entegrasyonu sağlanmaktadır.
 • İplik üretiminden, boya, örme-dokuma oradan da konfeksiyon takibine kadar üretimin tüm safhaların takibi yapılabilmekte, üretimin her aşamasında safha maliyetlerine ulaşılabilmektedir.
 • Kalite, renk, beden, kalınlık ürün çeşitliliği kurgusunda Netsis’in esnek yapılandırma fonksiyonu ile stok takibi kolayca yapılabilmektedir.
 • Mükerrer stok kartlarının oluşmasını engelleyen ve esnek yapılandırma fonksiyonu ile entegre çalışan SBOM özelliği ürün ağaçlarını renk, beden gibi farklı özellik matrislerine göre oluşturmaktadır.
 • Fason takibi ve fasona verilen hammadde takibi lokal depo uygulamaları ile kolayca takip edilebilmektedir.
 • Üretim boyutunda kullanılan inhouse veya özel çözümler ile Netsis Netopenx modülü sayesinde Netsis ERP çözümü veri alış-verişi kolayca sağlanabilmektedir.
 • Kalite kontrol boyutunda hammadde, mamul, iade bazında kalite kontrol değerlerinin tedarikçi ve evrak bazında takibi ile ileriye dönük olarak tedarikçi performansı gibi analiz verilerinin toplanması sağlanabilmektedir. Örn: Boyahane’de kullanılan kimyasal hammaddelerin kalite kontrol ölçümlerinin kayıt altına alınması veya üretilen bir hazır giyim ürünün gözle yapılan kalite kontrol değerlerinin kayıt altına alınıp kabul şartlarına uygun takibinin yapılması sağlanabilir.
 • Yine sektöre özel makinelerin periyodik bakımlarının takibi, arıza kayıtlarının ve bakım emirlerinin takibi makine bakım modülü ile sağlanabilmektedir.
 • Üretim akış kontrol ile üretim hattını bilgisayar ekranının izlemek ve kontrol altında tutmak mümkündür.
 • İplikten konfeksiyona uzanan yolda iplikhane, boyahane, hazır giyim v.b. boyutlarda farklı işletmeler bazında takip gerekmektedir. Böyle bir durumda Redcode Enterprise ürümüz ile Holding-İşletme-Şube altyapısı ile işletmeler-şubeler arası bilgi alış-verişi kolayca yapılabilir ve tüm işletmeler bazında en alt üretim noktasından hazır giyime kadar uzanan karlılık rahatlıkla Holding çatısından izlenebilmektedir.
 • Ayrıca firmaya ait satış mağazalarında Netpos ile mağaza takibi artık çok daha kolay yapılabilmektedir.
info@nirvana.com.tr
İhsaniye Mah. İzmir Yolu Atalay 7 Sitesi No:114 B Blok K:8/25 Nilüfer / BURSA
0 (224) 249 38 44 - 249 98 22
Nirvana Netsis Netsis Programları Netsis Yardım