Nirvana
Netsis
Çağrı Merkezi
0 (224) 249 98 22

NETSİS ÖDÜLLERİMİZ

En İyi Proje Yapan Çözüm Ortağı Ödülü (Demrad.A.Ş.Projesi)

En İyi Sertifikasyon Yatırımı Yapan Çözüm Ortağı Ödülü

En İyi Çıkış Yapan Yetkili Satıcı Ödülü

DESTEKLEDİKLERİMİZ

www.netsisprogramlari.com
www.netsisprogramlari.com

www.netsisyardim.com
www.netsisyardim.com
İŞ ZEKASI

Redcode serisi ürünlerin güçlü veritabanı yapısı sayesinde istenen her türlü operasyonel ve yönetimsel raporların alınabilmesi mümkündür. İşletmede raporların hatasız ve anlık alınabilmesi, hem kontrol, denetim hem de stratejik kararların alınmasında kritiktir. Redcode serisi güçlü rapor altyapısı ile istenen her çeşit detay ve özet rapor anlık olarak alınıp gereken bilgiyi istenen görsel şekillerde size sunar.

İş zekası uygulamaları, yönetimin karar destek mekanizması için gerekli özet bilgiyi her an güncel olarak izleyebilmesi için geliştirilmiş sistemlerdir.

Hızlı sonuçlar elde etmek açısından, analitik veri, oparasyonel veriden ayrıştırılarak veri ambarı oluşturulur. Böylelikle operasyonel işlemlerin yükü veritabanı sisteminde kalırken, analiz işlemlerinin yükü ve tamamen farklı mekanizması veri ambarına geçmiş olur.

Analitik veri çok çeşitli boyutları olan küplerdir. İstenen boyuttan sorgulamaya, anında bakış açısını değiştirmeye yarar.

BI dashboard (Portal) üzerinde tüm raporlama önce görsel grafiklerde izlenir, sonra detay liste alınabilir. İstenen boyutta anında drill down yöntemi ile alt boyutlara inilerek detay inceleme yapılabilir.

Örnek; Bölgesel boyutta satış analizi aldığımızı düşünelim. Hedef tutarların altında kalan bölgeleri farklı görsel anlatımlarla anında grafik desteğiyle ekranımızda görebiliriz. Problem olan bu bölgeler için tek hareketle il boyutuna geçip problemin hangi illerde e hatta semtlerde olduğu detayını aynı grafik üzerinde yine görsel olarak izleyebiliriz. Bu illerde hangi ürünlerin sorunlu olduğunu ve / veya çok sattığını izleyebilir, il ya da bölge bağımsız ürün boyutunu da anında inceleyebiliriz.

 

Redcode serisi ürünlerin temelset içerisindeki raporlama sistemi ile, operasyonel verilerin periyodik raporlamalarının istenen formatta hızlıca alınabilmesi ve alınan raporların grafikle görsel desteği sağlanmıştır.

Standart Raporlar
Her modülün kendi içinde, her firmanın sıklıkla ihtiyaç duyabileceği operasyonel veriyi standart formatlarda listeleyen raporlardır. Her bir rapor kendi içinde gerektirdiği tarih aralıkları, gruplama vb. kısıtların verilmesi itibariyle istenen şekilde yönelenririlerek kolaylıkla alınabilir. Örneğin; cari hesapların yaşlandırma listeleri, ambar raporları, stok karlılığı gibi yöntemleri bilinen ve sıklıkla alınan raporlar.

Rapor Modülü
Kullanıcı tanımlı olarak hazılanabilen raporlarda, veritabanındaki her saha raporlanabilir, istenen iş mantığında ilişkili veriler yan yana getirilip saklanmış sorgularda hazırlanabilir, dolayısıyla veriyi farklı bakış açılarıyla incelemek mümkündür. Esnek kırılım, sıralama, kümülasyon, kısıt seçenekleri mevcuttur. Ekranda bir elektronik tablo içine yerleşen raporda excel benzeri biçimlendirme yapılabilir, farklı formatlarda saklanabilir. Her raporda görsel grafik desteği mevcuttur.

Extend ve NDER
Extend; Excel'den doğrudan Elektronik tablo uygulamasının içine yerleştirilmiş Netsis fonksiyonları ile Redcode ürünlerinden kümülatif veri çekebilme ve tablo hücrelerine döndürülmesi kaydıyla üst yönetime karar destek bilgileri sağlayan özet raporlar ile özelikle bütçeye yönelik istenen detayda hedef / gerçekleşen raporları hazırlanabilmektedir. NDER ise excele gereksinim duymadan program içinden aynı şekilde kullanımı sağlar.

İlişkisel Serbest Rapor – NNR
İlişkisel serbest rapor, kümülatif veriler ve altında drill down detaylar şeklinde kullanıcı tarafından kolayca hazırlanabilir. Küp oluşturmaya gerek yoktur, veriler arasındaki ilişkiler tanımlanarak anadan detaya inilecek şekilde alınır.

info@nirvana.com.tr
İhsaniye Mah. İzmir Yolu Atalay 7 Sitesi No:114 B Blok K:8/25 Nilüfer / BURSA
0 (224) 249 38 44 - 249 98 22
Nirvana Netsis Netsis Programları Netsis Yardım